Його проводять за допомогою ультразвука та механічних щіточок.
Попри достатню кількість засобів догляду за зубами, рідко кому вдається повністю видалити з малодоступних місць залишки їжі. Куріння і недостатня грамотна гігієна порожнини рота призводять до появи різних проблем. Скажімо, сірувато-жовтий наліт не тільки псує вигляд, а й слугує прекрасним живильним середовищем для мікробів, котрі зрештою зумовлюють карієс і пародонтит. Запобігти цьому здатна гігієна.
Чому в одних людей зуби до старості білосніжні, а в інших сіро-жовті, хоча й користуються найдорожчими пастами? Комусь така особливість передалася в спадщину, але у більшості зуби псуються через шкідливі звички. Приміром, наліт швидко нагромаджується в тих, хто п’є міцний чай і каву у великих кількостях, курить, не занадто ретельно стежить за станом рота.
Спочатку наліт м’який, не просочений мінералами. Згодом він твердне, перетворюючись на зубний камінь. Звичайного щоденного догляду для усунення нальоту, навіть м’якого, недостатньо, тому час від часу треба проводити “генеральне прибирання” рота. Допоможе це зробити професійне чищення зубів.
Із зубним каменем справитися значно складніше. Ще кілька десятиліть тому його знімали винятково ручним способом. За допомогою спеціального інструмента лікар просто віддирав від поверхні емалі скам’янілі рештки.
На сьогодні найпоширенішим методом боротьби з твердими зубними відкладеннями вважається ультразвук. Ультразвуковий сканер — універсальний апарат, що дає змогу видалити відкладення не тільки над яснами, а й під ними, тобто ті, про які ми навіть не підозрюємо. До того ж ультразвук згубно діє на бактерії. Його ультразвукова хвиля налаштована таким чином, щоби пройти через менш тверду структуру зубного каменю, зруйнувавши його, а на більш твердій зубній емалі зупинитися. Метод цілком безболісний та нетравматичний.
Після ультразвукового очищення залишається більш гладенька поверхня зуба, та і її доцільно пополірувати додатково, оскільки на шорстких ділянках добре нагромаджуються залишки їжі.
Лазер діє на тканини вибірково, залежно від кількості в них води. Оскільки зубний наліт, навіть скам’янілий, містить її значно більше, ніж здорова емаль, промені не впливають на неї негативно. Навпаки, після зняття нашарувань емаль ліпше засвоює фтор, кальцій, магній, фосфор та інші мікроелементи та речовини, які містяться в їжі чи зубній пасті. Лазер діє безконтактно, на відстані, неболісно, отож у анестезії нема потреби.